Festival gange

Festival gange u Grudama svoje začetke ima još od godine 1997., a potom se održao svega još nekoliko puta s prekidima. Sam događaj priređivan je 25. studenoga, na blagdan zaštitnice Župe Grude sv. Katarine Aleksandrijske (izuzev jednog Festivala koji je održan u ljeto godine 2012.). Priređivači su bili većinom gangaši iz Župe Grude uz pomoć još ponekih gangaša iz grudske općine. Udruga Davorija je ponovno pokrenula Festival godine 2018. i od tada se održava redovito svake godine na prethodno spomenuti dan. To je događaj koji, u odnosu na sve druge događaje istoga ili sličnog karaktera, okuplja najveći broj različitih izvođača iz onih područja gdje se ganga pjeva. Festival se održavao na različitim mjestima na području Župe Grude, dok se od godine 2018. (izuzevši godinu 2020. kada je zbog virusa COVID-19 objedinjen i održan zajedno s Božićnim silom) održava u Boćarskom domu Biberon u Grudama.

Grude, 88340 Čarapuša 2

udruga.davorija@gmail.com

Jure Miloš, mag. hist. et phil.

predsjednik